Kempy na Slovensku

 

 

Na Slovensku je momentálne obdobie, kedy sa karavaning začína rozvíjať. V počte kempov a možností zatiaľ zaostávame za zvyškom Európy, no je cítiť, že je záujem ako zo strany dovolenkárov, tak zo strany poskytovateľov služieb túto situáciu riešiť. Máme tu niekoľko kempov, ktoré vznikli ešte v bývalom Československu a ako tak prežili do dnešných dôb. Sú tu aj také, o ktoré bolo dobre postarané a sú na veľmi dobrej úrovni. Žial, spočítame ich na jednej ruke. No a v neposlednom rade nám tu vznikajú nové kempy alebo parkoviská pre karavany, čomu sa veľmi tešíme.

Tu je zopár zaujímavých tipov na stanové a karavanové kempy po celom slovensku. Kempy budeme postupňe dopĺňať.


Zlaté Piesky (Bratislava)

INTERCAMP s.r.o. prevádzkuje ubytovacie zariadenia v Areáli zdravia na Zlatých pieskoch, ktorý je najväčším rekreačno-športovým komplexom Bratislavy, hlavného mesta SR. Okrem rekreačno-športových činností a dobrých klimatických podmienok, je výhodou tejto lokality aj to, že poskytuje pre návštevníkov široké možnosti na športové, spoločenské a kultúrne vyžitie. 

Kemp má kapacitu 300 stanov a 15.000 miest na pláži. Vodná plocha má rozlohu 54 ha.

Vjazd autom do kempu nie je povolený!

www.intercamp.sk

Adresa: Cesta na Senec 2, Zlaté piesky, 821 04 Bratislava 2


Kemp SCR Senec *** (Západné Slovensko)

Karavanový kempJuh – celková kapacita kempu je 200 miest, karavany je možné napojiť si na elektrickú energiu. Rekreantom je k dispozícii kuchynka a sociálne zariadenia s tečúcou teplou a studenou vodou (sprchy, WC, umývadlá). Od jazera je vzdialený 20 – 200 metrov. K dispozícii je aj spoločenská miestnosť.

Priamo v areáli sú bohaté možnosti stravovania. Množstvo bufetov a reštaurácií je pripravené uspokojiť chuťové bunky i tých najnáročnejších turistov. Sortiment jedál a nápojov je skutočne bohatý.

Na severe Slnečných jazier Správa cestovného ruchu ponúka  ubytovanie v priestrannom stanovom kempe s kapacitou 500 stanových miest. Stanový kemp je vybavený novo zrekonštruovanými sociálnymi zariadeniami (sprchy, WC)s tečúcou teplou a studenou vodou. V prípade záujmu je možné sa napojiť na elektrickú energiu. Od vody je kemp vzdialený približne 150 metrov.

Okrem stanového kempu sa na severe nachádza množstvo hotelov, penziónov, podnikových a súkromných chát.

www.slnecnejazera.eu

GPS- stanový kemp: N48.221420°, E17.427213°

GPS- karavanový kemp: N48.213442°, E17.410471°


Thermalpark kemp Dunajská Streda (Južné Slovensko)

Návštevníci autokempingu môžu využiť služby autokempingu od 6.marca do neskorého novembra. Na území kempingu sa nachádzajú sociálne miestnosti (zvlášť aj pre invalidov s kuchyňou, teplou a studenou vodou, toaletami). Je tu možnosť varenia v prírode. Použitie prenosných grilov a roštov ponúkaných v obchodnej sieti je povolený. Psíčkári pozor! Váš miláčik môže dovolenkovať spolu s vami.

Thermalpark Dunajská Streda je jedno z najobľúbenejších a najnavštevovanejších rekreačných stredísk južného Slovenska. V krásnom prostredí v srdci Žitného Ostrova ponúka kvalitné služby a dokonalý relax pre všetky vekové kategórie.

Thermalpark vďačí svoju existenciu šťastnej náhode: začiatkom 80-tych rokov kedy na terajšom území kúpaliska namiesto olejového vrtu navŕtali v hĺbke 1.600 metrov mineralizovanú vodu s teplotou 57° stupňov sa začala nová kapitola v živote Žitného Ostrova.

Na ploche 18 hektárov sa momentálne nachádza 10 interiérových a exteriérových bazénov s mineralizovanou liečivou a termálnou vodou s teplotou od 26 °C do 39 °C, ktorá má priaznivé účinky hlavne pri ťažkostiach pohybového ústrojenstva.

www.thermalpark.sk

Adresa: Gabčíkovská cesta 237/38, 929 01 Dunajská Streda


Camping Bojnice (Západné slovensko)

ubytovanie
– v 3 miestných chatkách
– v 6 miestných bungalovoch
– Miesto pre stany, karavany, prívesy.

V areáli je možné využívať veľké otvorené ohnisko,
bufet s terasou ( občerstvenie, stravovanie ), priestor pre športové hry.

Sociálne zariadenia a sprchy sú samostatne s nonstop teplou vodou

Camping je otvorený počas celej sezóny do 15.9.

Mimo sezóny v areály zabezpečujú rôzne firemné akcie, oslavy, svadby, a iné podujatia celoročne.

http://campingbojnice.biznisweb.sk/sluzby/

Poloha: 48°46’48.1″N 18°33’42.1″E 
(nad salašom smer Nitrianske Rudno)


Mara Camping  – Liptovská Mara (Liptov)

Mara CAMPING LIPTOVSKÝ TRNOVEC je jediným kempingom na brehu priehrady Liptovská Mara, ktorá je najväčšou vodnou nádržou na Slovensku. Je obľúbeným miestom pre milovníkov vodných i outdoorových športov. Ponúka dokonalé podmienky pre jachting a windsurfing, možnosť rybolovu, vyhliadkovej plavby loďou, cyklotúry, turistiku a veľa ďalších možností.

V blízkosti sa nachádza Aquapark Tatralandia, kontaktná ZOO, vzduchové tornádo a mnoho ďalšieho. Na dosah sú Vysoké aj Nízke Tatry.

V prevádzke od 1.5. do 30.9.

www.maracamping.sk

Adresa: 032 22 Liptovský Trnovec


Kemp Marina Liptov (Liptov)

Kemp Marina je útulné miesto na kemping, situované na návrší rekreačného strediska Marina Liptov. Vychutnajte si 360 stupňový výhľad na hladinu Liptovskej Mary, Západné a Nízke Tatry, Chočské vrchy a okolité lúky a pasienky. Užívajte si jedinečnú polohu s privátnou atmosférou a zažite tak ideálnu dovolenku.

V kempe bude k dispozícii :

 • plocha s rozlohou 6000 m2
 • parkovacie miesto má komfortne k dispozícii elektrickú a vodovodnú prípojku a odpad priamo na mieste
 • úplne nová budova sociálnych zariadení vrátane kuchynky a recepcie
 • v areáli strediska je pokrytie wifi internetom
 • priestor vstupnej brány je monitorovaný kamerovým systémom

športové aktivity priamo v stredisku:

 • požičovňa a charter lodí
 • vodné športy: vodné skútre, paddleboardy, kanoe, kajaky
 • rekreačný rybolov
 • požičovňa bicyklov
 • fitness centrum, outdoor fitness

stravovacie možnosti v stredisku:

 • gril bar na móle
 • a la carte reštaurácia s terasou
 • pláž so sprchou, ležadlami a baldachýnmi
 • detské ihrisko
 • wellness centrum (v letnej sezóne na objednávku)
 • kultúrne podujatia na móle a na pláži

www.marinaliptov.sk

Adresa: Bobrovník 140, 032 23


Villa Betula – Penzión a kemping (Liptov)

Doprajte si nezabudnuteľný relax v malebnom prostredí očarujúcej liptovskej prírody. Rozprávková rodinná dovolenka začína. U nás môžete bezstarostne snívať a tráviť voľné chvíle pri brehu Liptovskej Mary pod zelenými končiarmi Chočských vrchov a Západných Tatier.

www.villabetula.sk/sk/ubytovanie-kemping

Adresa: Brnice 166, 032 23 Liptovská Sielnica


ATC Račková dolina (Západné Tatry)

ATC sa nachádza 4 km od obce Pribylina v turisticky zaujímavom a neobyčajne príťažlivom prostredí nedaľeko vstupu do Račkovej a Jamníckej doliny. Návštevníci tu nájdu ideálne podmienky pre vychádzky aj náročnejšie túry do vrcholov a dolín Západných Tatier.

Prevádzka ATC je od 23.5. do 30.6  a od 1.9. do 15.9. v obmedzenej prevádzke: bez reštauračnej služby a strážnej služby.
V uvedených termínech je v prevádzke len recepcia a bar.

www.pribylina.sk/sk/autocamp-rackova-dolina

Adresa: 032 42 Pribylina


ATC Oravice (Západné Tatry)

Autokemping  Oravice* ponúka ubytovanie v bungalovoch, stanovanie a kempovanie na trávnatej ploche s možnosťou elektrickej prípojky. K dispozícii sú  sociálne zariadenia, sprchy s teplou vodou, ohniská.  Priamo v kempe je pizzéria s bohatým  výberom kvalitných domácich jedál.

Kemp sa nachádza v prekrásnom prostredí Západných Tatier – Oravíc. V letnej sezóne sú tu široké možnosti nenáročnej i vysokohorskej turistiky, ale aj cykloturistiky po vyznačených chodníkoch. Malebné sú zákutia dolín Tichá, Juráňova, Bobrovecká, Suchá a Mihulčia, s mnohými roklinami a bystrinami.

Oravice sú obkolesené Západnými Tatrami – vápencová dominanta Osobitá (1686 m n.m.), Skorušinskými vrchmi a Oravskou Magurou (1232 m n.m.). Nachádzajú sa tu bežecké zimné trate, lyžiarske vleky a sedačková lanovka priamo v Oraviciach i v 24 km vzdialených Roháčoch – Spálenej, kde je súvislá snehová pokrývka zabezpečovaná i mechanickým zasnežovaním. Neopakovateľné chvíle pohody a oddychu umocňuje možnosť celoročného kúpania v termálnom kúpalisku MEANDERPARK.

www.atcoravice.szm.com

Adresa: Oravice 240, 027 12 Oravice – Vitanová


 

Autocamping Goralský Dvor (Pieniny)

Kemping sa nachádza v areáli Goralského dvora. Je vybavený samostatným sociálnym zariadením so sprchami a teplou vodou, 2 x kuchyňou s riadom, varičmi, rýchlovarnými kanvicami a mikrovlnnou rúrou, práčovňou, sušičkou so žehliarňou a soc. zariadením pre telesne postihnutých. Možnosť napojenia na elektrickú energiu 230 V, vodu a kanalizáciu na chemický odpad. Na stolovanie je možné využiť otvorené a kryté ohniská so sedením a priestor na prípravu jedál s priestorom na umývanie riadu. Pre deti slúži detské ihrisko s hojdačkami. Zariadenie je vybavené bezbariérovým prístupom aj do reštaurácie.

www.goralskydvor.sk

Adresa: Haligovce 188, 865 34


Camping Dunajec (Pieniny)

V areáli penziónu Pltník sa nachádza camping DUNAJEC.  Je situovaný v prekrásnom prostredí vstupnej brány do Pieninského národného parku a leží priamo na brehu rieky Dunajec s čarovným výhľadom na dominantu Pienin – vrch „Tri Koruny“.

Kemp je vybavený kuchynkou, sprchami, WC, elektrickými prípojkami, verejnými ohniskami so zásobou dreva, vyhradenými parkovacími miestami, verejným osvetlením, sušiakmi na odevy a neoprény a vaňou na pranie, chemickou výlevkou. V campingu sa nachádza aj nástupište pre lode priamo na vodu.

V areáli campingu sa nachádza požičovňa športových potrieb – kanoe, kajaky, bicykle, rafty, taktiež nástupiská pre lode priamo na vodu a prístav pltí, multifunkčné športové ihrisko s umelým povrchom ( futbal, volejbal, tenis, basketbal ), detské ihrisko, kondičná dráha a paintballové ihrisko.

www.campingdunajec.sk

Adresa: Penzión Pltník, Červený Kláštor 059 06


Intercamp Tatranec (Vysoké Tatry)

Kemping Intercamp Tatranec sa nachádza v pokojnej zalesnenej oblasti 2,5 km od centra Tatranskej Lomnice a ponúka trávniky na postavenie stanu alebo zaparkovanie karavanu. Sociálne zariadenia a reštaurácia sa nachádzajú na mieste.

V areáli sú k dispozícii kompletné sociálne zariadenia pre 1 500 táborníkov. Zahŕňajú oddelené sprchovacie kúty, WC pre mužov a ženy a zariadenia na vyprázdnenie chemických toaliet. Elektrina je k dispozícii na každej vymedzenej ploche na postavenie stanu alebo karavanu.

V reštaurácii sa podávajú typické jedlá slovenskej a medzinárodnej kuchyne. Kemping Intercamp Tatranec je otvorený po celý rok.

Lanovky smerujúce k jazeru Skalnaté Pleso a na Lomnický štít sú vzdialené 2 km od kempingu Tatranec. Aquacity Poprad sa nachádza 15 km od areálu.

www.hoteltatranec.com

Adresa: Tatranská Lomnica 202, 05960


Autocamping Tatranská Štrba (Vysoké Tatry)

Autocamping v národnom parku Vysoké Tatry. Široké možnosti turizmu, cyklistiky či lezenia. Najmenšie veľhory sveta všade okolo Vás!

Areál autocampingu sa nachádza v obci Tatranská Štrba vzdialenej 8 km od Štrbského Plesa. Autobusová zastávka, kde stoja takmer všetky diaľkové autobusy je vzdialená 150 m. Vlaková stanica a stanica ozubnicovej železniceje vzdialená 200 m.

Reštaurácia, bistro či vlastná kuchynka. Každý z nás hľadá niečo iné. Kemp je plne vybavený samoobslužnou kuchynkou, ktorá je neustále k dispozícií a jej súčasťou sú aj elektrické spotrebiče na ohrev jedla alebo vody. Ak by ste si chceli niečo opiecť, v kempe sa nachádza aj niekoľko miest na opekanie s posedením.

Ak by ste si chceli večer posedieť s priateľmi, priamo v areály kempu sa nachádza reštaurácia, kde si môžete pochutnať na tradičnej slovenskej kuchyni, či čapovanom pivku. Reštaurácia ponúka široký výber jedál ktoré si môžete vybrať podľa Vašej vlastnej chuti. Pokiaľ by ste mali záujem o WIFI pripojenie, dokážete sa na internet pripojiť v okolí reštaurácie a recepcie.

http://autocamping-strba.sk/

Adresa: Horská 40, 059 41 Tatranská Štrba


Autokemp Tajov – Veľký dvor (Veľká Fatra)

Sedem kilometrov od Banskej Bystrice, po prechode dedinou Tajov, sa nachádza Autokemp Tajov. Leží v príjemnom zalesnenom prostredí na úpätí Kremnických vrchov v nadmorskej výške 675 metrov.

Stanová kapacita predstavuje 40 miest, pre karavany je k dispozícii 20-25 miest a 40 elektrických prípojok. Sociálne zariadenie, osobitne pre mužov a ženy, je vybavené s WC a sprchami s teplou vodou.

Táto krásna časť stredného Slovenska je ideálna pre turistiku, cykloturistiku, a agroturistiku. Autkemp tajov je vstupnou bránou do lyžiarských centier. Zjazdári si môžu voliť z nikoľkých lyžiarskych vlekov. V blízkom okolí sa nachádzajú mnohé turistické a lyžiarske strediská: Králiky, Donovaly, Turecká, Tále, Chopok a Šachtičky. Pre vodákov – turistov je tu
možnosť splavovania druhej najväčšej slovenskej rieky Hron.

www.velkydvor.sk

Adresa: Tajov 180, 976 34

Poloha: N 48°45,244′ E 19°03,307′


Ďalšie kempy prinesieme už čoskoro….

Martin Littmann