Lyžovačka v Kaprune

365 dní zážitkov na snehu a v prírode v nadmorskej výške 3000 metrov

Charakteristická silueta Kitzsteinhornu spravila z „bielej hory“ symbol regiónu Zell am See-Kaprun. Kitzsteinhorn nie je len jediný ľadovcový lyžiarsky areál spolkovej krajiny Salzburg so 100% zárukou snehu, ale vďaka svetu vrcholov „Gipfelwelt 3000“ tiež celoročne otvorená, vysokoalpínska zážitková hora. Najvyšší výhliadkový bod spolkovej krajiny ponúka panoramatická plošina „Top of Salzburg“ v nadmorskej výške 3.029 metrov jedinečný panoramatický pohľad na najvyššie hory Rakúska a na neporušenú divočinu susedného národného parku Vysoké Taury.

Rodiny a začiatočníci nájdu na vrchu Maiskogel v centre Kaprunu, perfektný lyžiarsky areál. V údolnej stanici sľubuje alpská sánkarská horská dráha „Maisiflitzer“ vrátane veľkého detského ihriska celoročnú radosť a dobrodružstvo pre všetky deti.

Od 30. novembra 2019 bude v prevádzke úplne nová lanovka 3-K, ktorá bude prepájať dve lyžiarské strediská – Maiskogel a Kitzsteinhorn. Jedná sa o panoramatickú visutú gondolu, ktorá bude zážitkom aj pre ne-lyžiarov. Od spustenia už nebude potrebné cestovať autom alebo skibusom k dolnej stanici lanovky na ľadovec, ale tento bude prístupný už priamo z Kaprunu.

Počas 365 dní v roku zažijete na Kitzsteinhorne kompletnú ponuku zážitkov v Alpách zimných športov, výhľadov, pešej turistiky a horskej cykloturistiky až po okružné vyhliadkové výlety sveta vrcholov – Gipfelwelt 3000.

Kemp „Mühle“ (v preklade: Mlyn) sa nachádza na pokojnom mieste (mapa) v blízkosti centra mesta Kaprun a ponúka širokú škálu služieb. Okrem toho sú pre vás k dispozícii aj zariadenia hotela. Ochlaďte sa v zahrnutom vonkajšom bazéne so 4-hviezdičkovým prostredím alebo si vychutnajte večerné jedlo v našej tradičnej à la carte reštaurácii. Nespočetné vyhliadkové ciele a obľúbené rodinné ciele sú ľahko dostupné zastávkou (ski) autobusu priamo v kempe.

Naše karavny sú vybavené aj na zimnú prevádzku. Veľký Sunlight i68 má plynové aj elektrické kúrenie, podlahové vykurovanie, izolovanú vodnú aj odpadovú nádrž. Do mínus 20 stupňov máte vnútorné pohodlie plus 20 stupňov.

zdroj: www.kitzsteinhorn.at a www.campkaprun.at