Kemp v Schladmingu a kopa atrakcií zdarma k tomu

Spolupráca regionálnych podnikateľov je vždy veľkým prínosom pre väčšinu ľudí. V krásnom Alpskom stredisku v Rakúsku, v okolí mesta Schladming, čo je okrem iného svetoznáme lyžiarské stredisko, vznikla takáto spolupráca miestnych podnikateľov v turistickom ruchu. Ich produkty ponúkajú cez sezónnu kartu s názvom Sommer Card, čiže letná karta. Keď sa ubytujete u partnera tejto karty, automaticky ju získate a môžete čerpať všetky výhody. A v prípade Schladmingu sú naozaj na naše pomery neuveriteľné! Lanovky zadarmo, kúpaliská zadarmo, kultúrny program zadarmo, múzeá zadarmo… Zľavy na mnohé atrakcie ako jazda na koni, lukostreľba, lezecká stena, výhliadkový let, fitness centrá… Spolu vyše 100 atrakcií grátis. A ďaľšie s výraznou zľavou. Akcie platia od 29. mája do 13. októbra.

 

Azda najzaujímavejšou atrakciou zadarmo k ubytovaniu je lanovka na ľadovec Dachstein, v prípade, že sa ubytujete aspoň na dve noci. K dolnej stanici lanovky vedie krásna vysokohorská cesta. Po vyvezení sa na ľadovec si môžete užiť prekrásny panoramatický výhľad všade navôkoľ. Môžete navštíviť ľadovú jaskyňu, prejsť sa vysutým mostom nad priepasťou, alebo si v lete zalyžovať 🙂

 

 

 

Jedným z ubytovacích zariadení, ktoré túto letnú kartu svojim klientom ponúkajú, je kemp Zirngast. Nachádza sa kúsok od centra, kúsok od dolnej stanice lanovky Planaibahn, na ktorú máte rovnako nárok zadarmo, každý jeden deň ubytovania. Kemp ponúka nonstop recepciu, modernú a krásnu reštauráciu s výhľadom, elektrické prípojky, prípojky káblovej TV so 150 programmi, novozrekonštruované toalety a sprchy, práčovňu či lyžiareň. Kemp je priamo pri rieke a pri cyklistickom chodníku. Je tu aj možnosť výmeny plynových fliaš Flaga.

Cena za ubytovanie v kempe, spolu s autokaravanom a dvoma osobami je od 37,60 Eur, vrátane elektriky do 5 KW. Každá ďaľšia dospelá osoba je za cenu od 10,50 Eur. Pre kempárov so stanom je cena ešte nižšia, od 29,60 Eur pre dve osoby.

 

 

Tento alpský región ponúka nespočetné množstvo aktivít, či už v lete alebo v zime. Odporúčam Vám ho navštíviť. A jedna noc je určite málo! Hlavne, ak chcete využiť atrakcie cez Sommer Card 🙂

Martin Littmann, www.pozicajsikaravan.sk