Karneval v Benátkach karavanom

Karneval v Benátkach tohto roku opäť bude. Využite na jeho návštevu naše karavany. V termíne od 13. februára do 1. marca sa koná tradičný (začiatok v 14. storočí) a asi najznámejší Európsky karneval po ročnej prestávke.
Krásny kemp rovno oproti Benátkam, s priamym výhľadom na staré mesto, s parkovaním aj hneď nad morom. (https://www.campingfusina.com/en/emplacements/#frontelaguna)
Nájom karavanu podľa typu (príves od 55e na deň, auto od 155e na deň – www.pozicajsikaravan.sk)
Noc v kempe na miestach pri lagúne – 19€/noc aj s elektrikou, miesta v centre kempu za 14€/noc. Dospelá osoba mimo vodiča +11€, dieťa do 11 rokov +5€.

Z kempu je pravidelné lodné spojenie do centra Benátok a aj nazad. Cena spiatočného lístka na dospelú osobu je 13€, dieťa za 6€.
Celodenný lístok na lodnú MHD v Benátkach je za 20€, prípadne hodinový za 7,50€. Lístok na takzvané „Vaporetto“ sa oplatí, z vody je pohľad na Benátky úplne iný. (https://en.venezia.net/venice-vaporetto-tickets.html)
Program karnevalu bude pomerne bohatý, nájdete ho napríklad na stránke https://www.visit-venice-italy.com/carnival-venice-italy….
Pri vstupe do Talianska cestujúci z krajín kategórie štátov C, kde patrí aj Slovensko, musí predložiť:
-digitálny COVID preukaz EÚ
-negatívny test
-vyplniť a odoslať digitálny elektronický formulár
Digitálny COVID preukaz EÚ musí obsahovať potvrdzovať jednu z troch splnených podmienok:
digitálny COVID preukaz EÚ s potvrdením o vakcinácii (nadobúda platnosť 15. dňom od ukončenia cyklu s vakcínou uznanou EMA; od 15. decembra – platnosť 9 mesiacov),
alebo digitálny COVID preukaz EÚ s potvrdením o vykonaní testu (PCR nie starší 72 hodín alebo antigénový test nie starší 48 hodín, výnimku majú deti do 6 rokov),
alebo digitálny COVID preukaz EÚ s potvrdením o prekonaní ochorenia COVID-19 (po prekonaní ochorenia s platnosťou potvrdenia 180 dní od prvého pozitívneho testu).
Opatrenia sa môžu zmeniť. Ako sprísniť, tak aj uvoľniť. Pri cestovaní s tým treba počítať.